مجله علمی تفریحی بیبیس
0

دانلود کتاب راهنمای روتلج در مورد اسرائیل معاصر

بازدید 632
  • عنوان کتاب: Routledge Handbook on Contemporary Israel
  • نویسنده/انتشارات: Guy Ben-Porat
  • حوزه: اسرائیل
  • سال انتشار: 2022
  • تعداد صفحه: 545
  • زبان اصلی: انگلیسی
  • نوع فایل: pdf
  • حجم فایل: 5.47 مگابایت

این کتابچه راهنمای جامعی از اسرائیل معاصر را ارائه می دهد که تغییرات، تحولات و بحث های معاصر را در نظر می گیرد. فصول مختلف هم یک پیشینه تاریخی و هم تحلیلی به روز شده از سیاست، اقتصاد، جامعه و فرهنگ ارائه می دهد.
در پنج بخش، یک گروه چند رشته‌ای از کارشناسان، از جمله جامعه‌شناسان، دانشمندان علوم سیاسی، مورخان و دانشمندان علوم اجتماعی، از طریق دیدگاه‌ها و بینش‌های مختلف درگیر موضوعات متنوعی هستند. کتاب با یک بخش تاریخی آغاز می شود که شکل گیری اسرائیل و ناسیونالیسم یهودی را تشریح می کند. بخش دوم به بررسی نهادهای معاصر در اسرائیل، تحولات آن‌ها و چالش‌های معاصری که در پرتو تغییرات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با آن‌ها روبرو هستند می‌پردازد. بخش سوم ژئوپلیتیک و روابط خارجی اسرائیل را بررسی می کند، درگیری ها، اتحادها و سیاست خارجی با همسایگان و قدرت ها را بررسی می کند. بخش چهارم به شکاف ها و شکاف های داخلی اسرائیل می پردازد و مسائل مربوط به هویت و نابرابری را برجسته می کند و در عین حال فرآیندهای ادغام و به حاشیه رانده شدن بین گروه ها را نیز تشریح می کند. بخش آخر به بررسی موضوعات فرهنگ، از طریق تغییرات اجتماعی و جمعیتی در موسیقی، شعر و آشپزی معاصر، همراه با مبارزات برای گنجاندن و تأثیر جهانی شدن بر فرهنگ اسرائیل می‌پردازد.
کتاب راهنمای راتلج در مورد اسرائیل معاصر برای دانشگاهیان و دانشجویان دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد که دوره هایی را در مورد اسرائیل، سیاست اسرائیل و فرهنگ و جامعه در اسرائیل مدرن می گذرانند، طراحی شده است.

This Handbook provides a comprehensive overview of contemporary Israel, accounting for changes, developments and contemporary debates. The diferent chapters ofer both a historical background and an updated analysis of politics, economy, society and culture.

Across fve sections, a multidisciplinary group of experts, including sociologists, political scientists, historians and social scientists, engage in a wide variety of topics through diferent perspectives and insights. The book opens with a historical section outlining the formation of Israel and Jewish nationalism. The second section examines contemporary institutions in Israel, their developments and the contemporary challenges they face in light of social, economic, political and cultural changes. The third section explores geopolitics and Israel’s foreign relations, exploring conficts, alliances and foreign policy with neighbors and powers. The fourth section engages with Israel’s internal divisions and schisms, highlighting questions of identity and inequality while also outlining processes of integration and marginalization between groups. The fnal section explores matters of culture, through the social and demographic shifts in contemporary music, poetry and cuisine, along with the struggles for inclusion and the impact of globalization on Israeli culture.

The Routledge Handbook on Contemporary Israel is designed for academics along with undergraduate and postgraduate students taking courses on Israel, Israeli politics, and culture and society in modern Israel.

این کتاب را میتوانید از لینک زیر بصورت رایگان دانلود کنید:

Download: Routledge Handbook on Contemporary Israel

بیبیس برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاه شما توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید