مجله علمی تفریحی بیبیس

زندگینامه سلن دیون

مجله بیبیس 616 روز پیش 1
 • نام كامل: CELINE MARIE CLAUDETTE DION
 • تاریخ تولد: 30 مارچ 1968.
 • محل تولد: كوئیبك كانادا.
 • شغل: خواننده.
 • قد: 170 سانتی متر.
 • وزن: 50 كیلو.
 • علت شهرت: اجرای ترانه BEAUTY AND THE BEAST به همراه PAEBO BYSON در سال 1991.
 • پدر و مادر: نامشان در دسترس نیست. هر دو خواننده محلی بوده اند.
 • برادر و خواهر: سلن دارای 13 برادر و خواهر میباشد كه سن همگی آنها بیشتر از وی میباشد.
 • نام شوهر:RENE ANGELIL—(مدیر برنامه‌های سلن دیون)
 • تاریخ ازدواج: 17 دسامبر 1994.
 • نام پسر: RENE CHARLES ANGELIL 
 • جوایز: وی چندین جایزه معتبر بعنوان هنرمند سال دریافت نموده است و به عنوان خواننده محـبـوب و پـرفـروش تـرین آلبوم از سوی GRAMMY – WORLD MUSIC AWARD  –  FELIX – JUNO-AMERICAN AWARD معرفی شده است.

سلن دیون خواننده کانادایی تبارک که در ۳۰ مارس ۱۹۶۸ در شارلماین در کبک به دنیا آمد، و از سن نوجوانی فعالیت خود را در زمینه موسیقی آغاز کرد. این خواننده فرانسوی زبان اولین و دومین آلبوم خود را در سال ۱۹۸۱ عرضه کرد، و پس از آن سری دیسک‌ های خود را در کبک راهی بازار کرد، بلافاصله به شهرت رسید. سلن دیون در سال ۱۹۸۳ و با ترانه‌ ای «از عشق یا از دوستی» در فرانسه شناخته شد.

سلن دیون سال های ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۹ سبک موسیقی خود را تغییر داد و با کمپانی سی بی قرار داد بست . سپس خود را در سطح بین المللی زبان انگلیسی آماده کرد. و اولین آلبوم سلن دیون به زبان انگلیسی Unison در سال ۱۹۹۰ روانه بازار شد و  به او این اجازه را دادند که خود را در ایالات متحده و پس از آن کل دنیا معرفی کند. وی  آلبوم‌های فرانسوی و انگلیسی خود را روانه بازار کرد و موفق شد به عنوان یکی از مهم ترین زنان خواننده به این دو زبان معرفی کند. معروف‌ترین ترانه وی، تیتراژ پایانی فیلم تایتانیک به‌نام «قلب من ادامه خواهد داد» بود که فیلم، بیش از ۱۰ سال رکورد پرفروش ترین فیلم جهان را در داشت. سلین دیون در خانواده ای پر جمعیت بزرگ شده است. در این خانواده مشکلات زیادی همچون مشکلات مالی به همراه داشت.  پدر او مجبور بود که هفته ای ۱۶۰ دلار را برای سیر کردن شکم فرزندانش، به خانه آورد. سلن دیون کوچیک ترین فرزند یعنی چهاردهمین فرزند خانواده  بود.

ازدواج سلن دیون

سلین دیون و رنه آنژلیل، وقتی که سلن دیون ۱۲ ساله بود، همدیگر را ملاقات کردند، اختلاف سنی آنها ۲۶ سال بود، احساسی در آن زمان در بینشان شکل نگرفت. ولی با گذشت زمان، رابطه رمانتیک خود را آغاز کردند. به دلیل اختلاف سنی زیاد، حرف های منفی بسیاری از طرف مردم به آنها وارد می شد اما سلن دیون تصمیم اش را برای ادامه زندگی با رنه گرفت و در نهایت همسرش شد.

کنسل کردن تمام کنسرت‌ها

سلن دیون در اوت ۲۰۱۴ به دلیل بیماری همسرش تمام برنامه و کنسرت هایش را کنسل کرد. همسر او در سن ۷۲ سالگی، از سرطان حنجره رنج می برد، به همین دلیل سلین تمام برنامه هایش را کنسل کرد تا در این شرایط سخت کنار همسرش باشد. این دوران برای خانواده آنها بسیار سخت گذشت اما تنها سلامتی رنه بود.

مراسم تشییع رنه آنژلی در حالی که ۳ یادگار و فرزندان او (رنه چارلز ۱۴ ساله و دو قلوهای ۵ ساله نلسون و ادی) همسرش سلن دیون را همراهی می کردند برگزار شد.”ترسا دیون” ۸۸ ساله مادر سلن دیون در این مراسم شرکت کرده بود.

 فوت برادر دو روز پس از مرگ همسرش

اوایل سال ۲۰۱۶، به بدترین شکل برای سلین دیون گذشت، از این رو که او همسر و دو روز بعد برادرش را از دست داد. اگر چه او در شرایط وحشتناکی و سخت می گذراند اما با کمک خانواده، دوستان و هوادارانش توانست  امید به زندگی خود را به دست آورد. برادر او نیز در زمان مرگش ۵۹ سال داشت که به علت سرطان جان خود را از دست داد. سلین دیون تمام کنسرت های ماه ژانویه ۲۰۱۶ خو را کنسل کرد تا به شرایط قبلش برگردد.

آلبوم ها

۱-INCOGNITO

۲-UNISO

۳-CELINE DION

۴-THE COLOR OF MY LOVE

۵-DION CHANTE PLAMONDON

۶- D`EUX=THE FRENCH ALBUM

۷-FALLING INTO YO

LIVE A PARI -8

۹-LETS`S TALK ABOUT LOVE

۱۰-THERE ARE SPECIAL TIMES

۱۱-AU COER DU STATE

۱۲-ALL THE WAY…A DECADE OF SONG

۱۳ COLLECTORS SERIES

۱۴-A NEW DAY HAS COME

۱۵ ONE HEART

۱۶ FILLE & 4 TYPES

۱۷-A NEW DAY(CONCERT)

۱۸-MIRACLE

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاه شما توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.