مجله علمی تفریحی بیبیس
0

دانلود کتاب کل زمین – فراتر از استحقاق مالک ملک

بازدید 417
  • عنوان کتاب: Whole Earth / Beyond the Entitlement of the Property Owner
  • نویسنده: Ann-E.Davis
  • حوزه: زمین شناسی
  • سال انتشار: 2022
  • تعداد صفحه: 181
  • زبان اصلی: انگلیسی
  • نوع فایل: pdf
  • حجم فایل: 5.25 مگابایت

هدف این کتاب بررسی رابطه مالکیت و مفاهیم زیست محیطی آن است. ادعای من این است که این مفهوم به مالک این اختیار را می دهد که به مردم دیگر و زمین فرمان دهد. این مفهوم از مالکیت نوعی دانش است که توسط کارشناسان و دولت نیز تصویب و از آن دفاع می شود. با برخورد با افراد دیگر به عنوان اشیا، نوعی رفتار وجود دارد که انتظار می رود و اعمال می شود، شکلی از تبعیت. این نقش هنجاری سپس عاملیت بازیگر را که باید از فیلمنامه پیروی کند حذف می کند. پس کل نظام سرمایه داری فرآیندی از قوانین است که خارج از کنترل شرکت کنندگان است.
مالکیت اصطلاحی است که به طور گسترده در عموم مردم شناخته شده است و همچنین موضوع بحث های علمی در فلسفه، علوم سیاسی، اقتصاد و تاریخ است. این اصطلاح زندگی روزمره را ساختار می دهد، و به نظر من به شانس های زندگی کمک می کند، اگرچه عملکرد آن بوم شناسی و استقلال شخصی را تضعیف می کند. در حالی که مالکیت احتمالاً یک شی است، همچنین یک رابطه اجتماعی است که می تواند بر هویت شخصی و وابستگی سیاسی تأثیر بگذارد.
شناخت نظام در تمامی مظاهر آن از جمله اصطلاحات کلیدی، نهادها، تخصص ها و بحث ها حائز اهمیت است که مستلزم مطالعه علوم اجتماعی و طبیعی و همچنین فلسفه و تاریخ است. یک جهان بینی و نظام ارزشی وجود دارد که می توان آن را بررسی کرد و جایگزین های ممکن را بیان کرد.

The purpose of this book is to explore the property relation and its environmental implications. My contention is that this concept provides the owner with the author­ity to command other people and the Earth. This notion of property is a form of knowledge, which is also enacted and defended by experts and the state. By treating other people as objects, there is a form of behavior which is expected and enforced, a form of compliance. This normative role then removes the agency of the actor, who must follow the script. The entire capitalist system is then a process of enact­ments which are beyond the control of the participants.

Property is a term which is widely known in the general public, as well as the subject of scholarly debate in philosophy, political science, economics, and history. This term structures daily life, and is understood to aid in life chances, although its operation undermines ecology and personal independence, in my view. While prop­erty is presumably an object, it is also a social relationship, capable of affecting personal identity and political affiliation.

Knowledge of the system is important in all its manifestations, including key terms, institutions, expertise, and debates, which requires the study of social and natural sciences, as well as philosophy and history. There is a world view and value system which can be explored, and possible alternatives articulated.

این کتاب را میتوانید بصورت رایگان از لینک زیر دانلود نمایید.

Download: Whole Earth / Beyond the Entitlement of the Property Owner

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاه شما توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید